۲۴ آبان ۱۳۹۰
مردم و جنگل

• جمعه‌ی گذشته در افتتاحیه نمایشگاه عکسی با موضوع «مردم و جنگل» شرکت کردم. این نمایشگاه به همت بخش فرهنگی سفارت فرانسه در کوالالامپور با هدف آگاهی‌رسانی درباره‌ی تخریب جنگل ها به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تهدید کننده‌ی محیط‌زیست برگزار شده است . در این نمایشگاه 20 اثر هنری از عکاسان مختلف دنیا همراه با شرح (البته به زبان فرانسه) و نقشه‌ی کوچکی از آن کشور در قاب عکسی به نمایش در آمده . علاقمندان می‌توانند تا پایان ماه نوامبر به این مرکز مراجعه کنند.

 

AFKL_1.jpg

 

AFKL.jpg

 

ابتدای برنامه مدیر انجمن با شرحی از مشکلاتی که محیط زیست را تهدید می‌کند حضار را به تماشای ویدیوی 7 دقیقه‌ای زیبایی در این‌باره دعوت کرد. ایده‌ی جالبی بود. چقدر خوب است عکاسان در نمایشگاه‌های عکس از ویدیوهای چندرسانه‌ای  مرتبط برای جذب مخاطب و انتقال پیام بهره‌ی بیشتری ببرند. در حاشیه‌ی این برنامه – که به نظرم مهیج‌تر از اصل آن آمد - پذیرایی سفارت فرانسه از مهمانان با انواع شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های این کشور بود :)

 

Hear_Us_Out_7_Header.jpg

 • روز شنبه نیز تمام‌ وقت در کالج «تیلورز» بودم. دانشجویان این کالج با دعوت از 11 انجمن غیردولتی و دو فعال اجتماعی مطرح مالزیایی سمینار یک روزه‌ای را به نام "صدای ما را بشنوید" ترتیب داده بودند. در بخش آموزشی بیش از 20 کارگاه برگزار شد. انجام یک کارگاه 45 دقیقه‌ای درباره‌ی «اخلاق روزنامه‌نگاری» نیز به من واگزار شده بود. اخلاق روزنامه‌نگاری موضوع پایان‌نامه‌ی دکترای من است که دو سالی‌ست با آن سر و کله می‌زنم. در این کارگاه سعی کردم با طرح موقعیت‌های فرضی، دانشجویان را با دوراهی‌های اخلاقی که روزنامه‌نگاران به طور معمول با آن روبه رو می‌شوند آشنا کرده و بر اساس «کدهای اخلاقی» وظیفه‌ی روزنامه‌نگار اخلاق‌مدار را تشریح کنم. سایر کارگاه‌ها نیز درباره‌ی دفاع از حقوق زنان، کودکان بی‌سرپرست،‌ دگرباشان، پناهندگان،‌ حیوانات، و همچنین حمایت از محیط زیست،‌ حیات‌وحش،‌ حق آزادی بیان و غیره بود.

م م [ ۰۶ دى ۱۳۹۰ ]

درود


سام [ ۰۲ آذر ۱۳۹۰ ]

سالهاست ما از این حرفها میزنیم کسی گوشش بدهکار نیست. انشاالله محیط زیست خودش، خودش را حفظ کند...


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.