۲۴ فروردين ۱۳۹۱
کوتاه تر از 3 دقیقه (1)

این روزها خیلی بیش از پیش به ساختن ویدئو-عکس و مولتی مدیا علاقه پیدا کردم. ماه پیش فرصتی پیش آمد تا برای یک سایت مالزیایی شش ویدیوی عکس محور – هرکدام کم‌تر از 3 دقیقه‌- بسازم. ویدیوهایی با معرفی یک شهروند کوالالامپور به همراه یک گزارش کوتاه. نتیجه‌ی کار را در دو پست شرح می‌دهم.

.

.

.

1) لیندا؛ ناشر کتاب کودک

ویدیوی لیندا را این‌جا می‌توانید ببینید. او چند سالی ست تلاش می‌کند تصویرسازان مالزیایی را به فعالیت در زمینه‌ی کتاب کودک تشویق کند. لیندا معتقد است کودکان برای شناخت بهتر خود نیاز به کتاب‌های مصوری دارند که زندگی و فرهنگ بومی آن‌ها را نشان دهد. لیندا ناشر کتاب من هم هست. در واقع، هر چند به حوزه‌ی تخصصی او مربوط نمی‌شد اما به علت علاقه‌‌ی شخصی هزینه‌ی انتشار و توزیع کتاب را متقبل شد.

.

.

.

2) یونس، مبلغ و مدرس فن مناظره

یونس را چند سالی ست می‌شناسم. پیش از این نیز با او درباره‌ی علاقه‌اش به فن مناظره گفتگو کرده بودم. در این سال‌ها شاهد پویایی یونس در ترویج این فن و رواج آن در سطح مدارس و کالج‌ها هستم؛ می بینم چطور برای رسیدن به هدفی که به خاطر آن با خانواده و درس و دانشگاه درافتاد بود تلاش می‌کند. ویدیوی یونس را این‌جا ببینید.

.

.

.

3) انجلینا؛ معلم زبان انگلیسی

انجلینا از هم کاران همسرم است که در یک موسسه ی بین المللی به دانشجویانی از کشورهای مختلف زبان انگلیسی تدریس می کند.  او دانش آموخته‌ی مهندسی مکانیک است و چند سالی در این حوزه کار کرده اما سرانجام تصمیم می‌گیرد برخلاف نظر والدینش به شغل معلمی رو بیاورد .  این ویدیو از سوی انجمن‌های معلمین مالزی مورد توجه قرار گرفت.

mehran [ ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ]

موفق باشید


طناز [ ۲۶ فروردين ۱۳۹۱ ]

نفیسه جونم سلام امروز برای اولین بار به بلاگ زیبایت سر زدم
دوست جونم من طنازم و از تهران برات می ننویسم حتماً بازم پیشت میام مهربون
راستی هم من و هم شوهرم عاشق عکاسی هستیم


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.