۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۱
کوتاه تر از 3 دقیقه (2)

4) لوسی؛ مترجم زبان اشاره

 ماجرای لوسی زمانی برایم جالب شد که فهمیدم هیچ‌یک از اعضای خانواده‌ی او معلولیت کلامی یا شنیداری ندارند. در واقع لوسی از سنین جوانی به علت علاقه‌ی شخصی‌ این فن را آموخته و آن را به عنوان حرفه ادامه داده است. چیزی که در این گزارش از قلم افتاد تحصیل دانشگاه او در سن 50 سالگی در زمینه ی آموزش کودکان ناشنواست. گزارش ویدیویی او را این‌جا ببینید و مطلب نوشته شده را این‌جا بخوانید. 

.

.

.

5) بهناز؛ رقصنده

 بهناز جز معدود خارجی‌هایی‌ست که به عنوان شهروند کوالالامپور در این مجموعه آورده شده. او در آموزشگاهی که تاسیس کرده رقص‌های ایرانی و عربی تدریس می‌کند. خودش اما عاشق رقص و زبان عربی‌ست و تا به حال شاگردانی از کشورهای ویتنام، استرالیا، ایران و آمریکا داشته است. بهناز معتقد است که با رقصیدن استرس‌ها و غم‌های زندگی را فراموش کرده و به خداوند احساس نزدیکی می‌کند. ویدیوی او را این‌جا ببینید و مطلب نوشته شده را این‌جا بخوانید. 

.

.

.

6) رُسیتی؛ نویسنده‌ی کتاب کودک

رسیتی دوست دارد خودش را به عنوان مادر تمام وقت معرفی کند. آشنایی من با او بعد از انتشار کتابی درباره‌ی گونه‌ای لاک‌پشت در حال انقراض برمی‌گردد.  فعالیت‌های او اما به نوشتن کتاب خلاصه نمی‌شود. رسیتی یکی از فعالان محیط‌زیستی‌ست که کارهای زیادی در این زمینه انجام داده. او نمونه‌ای از زنان پرتوان و کوشای مالزیایی‌ست که علاوه بر خانه‌داری و اداره‌ی 5 فرزند در جامعه نیز فعال هستند. گزارش ویدئویی رسیتی را این جا ببینید و مطلب نوشته شده را این جا ببینید.

مطلب مرتبط

کوتاه تر از 3 دقیقه (1)

عسل دبیری [ ۰۳ آبان ۱۳۹۱ ]

اٍ.... بهنازو می شناسی؟ مننننننم می شناسمشا!


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.